סדנאות-קבוצות / פסיכודרמה של חלומות

- פסיכודרמה של חלומות – סדנה בת 5 שעות בהנחיית מאוריציו גסאו

פסיכודרמה יונגיאנית היא תיאוריה של טכניקה פסיכודרמטית, מלווה במודל מורכב של הנחייה והסתכלות. תיאוריה זו נולדה מהתיאוריה האנליטית של יונג על חלומות, מההנחות שלו על הלא מודע הפרטי והקולקטיבי, מדימויים ארכיטיפיים ואינדיבידואליים, במקביל למטריקס הבינאישי שעליו דיבר פוקס. בתחילת המפגש המנחה ייתן הסבר קצר אודות התיאוריה של יונג ולאחריו יהיה חלק התנסותי בו המנחה ידגים כיצד לעבוד עם חלומות בקטגוריות שונות: חלומות סימבוליים, חלומות בהקיץ, סיוטים, חלומות נבואיים, חלומות מרפאים וחלומות חברתיים. במהלך הסדנה יציג המנחה שיטות חימום שונות המשלבות את הסוציומטרי של מורנו ודמיון מונחה של יונג וינחה כיצד לעבוד עימן.

הסדנה תאפשר עבודה על שניים או שלושה חלומות ולאחר השרינג הסופי תתאפשר התבוננות אשר תקשר בין החלומות שעליהם נעשתה עבודה בסדנה, תוך שימוש בשיטת הנרטיב. כך יקושר הפרטי אל הלא מודע של התמה הקבוצתית והבין תרבותית.

מאוריציו גסאו, פרופ' שותף במחלקה לפסיכולוגיה דינאמית של אוניברסיטת אאוסטה, חבר הנהלה באיגוד הבינלאומי לפסיכותרפיה קבוצתית ותהליכים קבוצתיים IAGP. גסאו הוא אנליסט יונגיאני, פסיכותרפיסט מוסמך ופסיכודרמטיסט הממוקם באיטליה ומוביל קבוצות בכל רחבי העולם. עיקר עיסוקו הוא חקר החלומות בעבודה הפסיכודרמטית. הוא פיתח את הפסיכודרמה היונגיאנית ב-1980. ב-1996 הוא הקים את ה-The Mediterranean Association of Psychodrama במטרה לפתח את הפסיכודרמה במזרח התיכון ולהשתמש בכלים של פסיכודרמה וסוציודרמה בעבודה על קונפליקטים באיזורים אלו. גסאו מפתח שיטות חדשות לטיפול בטראומות בעבודה פסיכודרמטית קבוצתית.

גסאו מוביל תכנית פסיכודרמה יונגיאנית באיסטנבול ומוביל קבוצות במצרים, פלסטין, תורכיה, יוון, פולין, ספרד, סיציליה, ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה, אוקראינה וירדן

הסדנה תתקיים ב23.10.17 בשעה 16:30, בבית הצנחן. 

חברי איגוד מוזמנים להגיע לסדנה זו ללא תשלום. הרשמה במייל: psychodrama.il@gmail.com

עלות הסדנה למשתתפים חיצוניים: 80 ₪  - לחץ כאן לתשלום והרשמה. 

ניתן להגיע לסדנה זו בהרשמה מראש בלבד.